Bekleyin

ÇİM HALI 2022

Dekoratif Amaçlı Çim Halı Seçenekleri

Evlerde ve ticari mekânlarda kullanılan çim halı seçenekleri dolgusuz ürünlerden oluşuyor. Hazır halde sunulan ve düz dekorasyona uygun olan peyzaj çim halılar 5 - 15 mm hav boyutu ile üretiliyor. Doğal çim görünümüne sahip 18 - 55 mm arası hav boyutu ile tasarlanan ürünler de bulunuyor. Evinizin balkonunda kullanaca

ğınız çim halıları bir maket bıçağı yardımıyla kendiniz döşeyebilirsiniz. Bahçe gibi büyük alanlar için döşeme yapacaksınız bir uzman ekipten yardım alabilirsiniz. Monofilament iplikler ile üretilen doğal çim görünümlü halılar, yeni nesil teknolojilerle tasarlanan dayanıklı ürünlerden oluşuyor. Yeşilin farklı tonlarını sunan renk seçenekleri ile üretiliyor. Bazı modellerde ürünün içerisinde doğal görünüme uygun sarı renkli iplikler yer alıyor. Yeşil tonlarının haricinde isteğe bağlı olarak kırmızı, gri, mavi ve sarı renk çim halı uygulamaları da yapılıyor. Dekoratif amaçlı çim halı seçenekleri balkonlarda, bahçelerde, iç mekânlarda, duvar kaplamalarında, vitrin süslemelerinde, stüdyolarda ve VIP kırmızı halı uygulamalarında kullanılıyor.

Sportif Amaçlı Kullanılan Çim Halı Modelleri

Çim halı saha döşemesinde kullanılan ürünler genel olarak dolgusuz, kum dolgulu, kum ve granül dolgulu yapay çim çeşitleri olarak üretiliyor. Dolgusuz ürünler futbol sahaları, çok amaçlı sahalar ve küçük golf alanları için kullanılan seçenekler arasında yer alıyor. Kum dolgulu çim halı ürünleri tenis sahaları için uygun olurken kum ve granül dolgulu çim halı modelleri ise hokey ve futbol halı sahaları için ideal bir tercih oluyor. Spor sahaları için üretilen suni çim halılar her spor dalına özel olarak tasarlanıyor. Golf için tasarlanan halılar sık dokunan ürünlerden seçiliyor, 13 – 15 mm arasındaki kısa hav boyutlarıyla ile üretiliyor. Bu model çim halıların temizliği de kolay oluyor.

Çim Halı Ürünlerinin Özellikleri

Yıpranmaya ve kaymaya karşı dayanıklı olan çim halı modelleri kullanışlı oldukları için ilgi görüyor. Doğal çim gibi sulama ve bakıma gereksinim duymadıkları için ekonomik olarak maliyetli olmuyor. Güneş ışınlarından da etkilenmeyen çim halı seçenekleri konforlu kullanım olanağı tanıyor. Ürünlerin renkleri solmuyor ve değişmiyor. Değişen hava koşullarına karşı dayanıklı olan çim halı modelleri estetik bir görünüm de sergiliyor. Düşük maliyetli ama dayanıklı ürünler oldukları için bahçeli evlerin, otellerin, restoranların, terasların, koşu yollarının, çocuk yuvaları ve anaokullarının peyzaj çalışmalarında sıklıkla tercih ediliyor. Çim halı uygulaması yaparken döşeneceği zeminin temiz ve düz olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Uygulayacağınız toprak killi özellikte ise üzerine biraz kum atabilirsiniz. Yapay çim halıyı döşemeden önce toprağa biraz gübre atmayı da tercih edebilirsiniz.

Çim Halı Seçeneklerinin Temizliği

Çim halı modellerinin hepsi kolayca temizlenme özelliği sunuyor. Her türlü süpürge ile hiç zorluk yaşamadan temizleyebilirsiniz. Spor alanlarında kullanılan kum ve granül dolgulu ürünleri basınçlı makinelerle süpürmek yerine elle temizlemeyi tercih edebilirsiniz. Böylece dokusunu bozmamış olursunuz. Çalı süpürgesi tarzındaki ürünleri kullanabilir ya da çöpleri, küçük dal parçalarını ve yaprakları elle toplayabilirsiniz. Kategoride yer alan çim halı modellerini inceleyerek ihtiyacınız olan ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.

www.cimhali.com.tr

Balkon ve Bahçeniz için Çim Halılar Tekzen’de!

Gelişen teknoloji ile birlikte ürünün daha doğal görünümü, suni çim halının kullanım alanını oldukça genişletmiştir. Akla ilk olarak spor salonu, stadyum gibi alanlarda kullanımı gelse de artık ya da balkonunuzda kullanabileceğini suni çim halıları Tekzen’de bulabilirsiniz! Evinizin balkonunda ya da bahçesinde dekorasyon düzenlemeleri yaparak kendinize ait bir ortam yaratmak için siz de bu ürünleri inceleyebilirsiniz. Birbirinden çeşitli ürünler ve uygun fiyat garantisi ile çim halı anlamında da en iyi hizmeti veren Tekzen, müşterilerinin olumlu geri dönüşleri sayesinde evini güzelleştirmek isteyen kişilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Siz de alanında bulunan bu ürünleri kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Çim Halı Çeşitleri Nelerdir?

Suni çim halı; kullanımı, temizliği ve uygun fiyatı ile doğal çime oranla oldukça avantajlı bir dekoratif üründür. Suni çimin bakımı oldukça kolay olmasının yanı sıra uzun ömürlülüğü sayesinde bu alternatif, alanında tüketicilerin ilk tercihleri arasında yer alır. Peki çim halı çeşitleri nelerdir? Suni çim halı, yapay çim halı ve balkon halısı olarak farklı kategorilere ayrılabilen çim halı çeşitleri müşterilerin ihtiyaç ve isteklerine göre kullanılabilir. Suni çim halı; doğal çime alternatif olarak üretilmiş ve temel özellikleri, görünüm, kullanım şartları açısından doğal çime oldukça yakın bir kullanım sağlamaktadır. Ev ya da okul bahçesinde kullanımı daha yaygın olan yapay çim halı son zamanlarda en çok tercih edilen dekoratif ürünler arasındadır. ’de kolaylıkla bulabileceğiniz diğer bir çim halı çeşidi olan balkon halısı ise; evin en çok sevilen yerlerinden olan balkon, teras gibi alanlarda keyifli vakit geçirmek için kullanılan bir yöntemdir.

Her Bütçeye Uygun Çim Halı Fiyatları

Farklı renk ve boy tercihlerine göre kullanılabilen tercih edildikleri kriterlere göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Kullanacağınız alanın ölçülerine göre değişiklik gösteren fiyatlar aynı zamanda tercih edeceğiniz ürünün niteliklerine göre de değişmektedir. Çeşitli dokulara sahip alternatifler her kullanıcının ihtiyacını karşılamaya yönelik halde üretilmektedir. Doğal çime oranla temini, temizliği ve kullanım alanı daha fazla olan çim görünümlü halı en uygun fiyatlar ile’de sizleri bekliyor!

Çim Halı Kullanım Alanları

Kolay bakımı ve uzun ömürlü olması sayesinde oldukça ekonomik olan çim halı günümüzde birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Daha önce çoğunlukla spor salonlarında görmüş olduğumuz suni çimler artık çeşitli alanlarda estetik bir araç olarak bulundurulabiliyor. Evde, okulda, tatil bölgelerinde, park ve bahçelerde, balkonda, iş yerinde gibi oldukça geniş kullanım alana sahip olan halılar üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulmakta. Aynı şekilde bahçeniz veya balkonunuzda bulundurmanız için tasarlanan da hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Siz de balkonunuzu ya da bahçenizi baştan yaratmak amacıyla hemen ürünlerine göz atabilirsiniz.

Çim Halı Nasıl Temizlenir?

Suni çim halının temizliği doğal çime oranla oldukça basittir. Çimlerin dibindeki yüzey toprak bir tabandan oluşmadığı için süpürge ile kolaylıkla temizlenebilir. Eğer evinizde veya daha küçük bir alanda çim halı kullanıyorsanız basit bir yöntemle temizleyebilirsiniz. Spor salonları gibi daha büyük alanlarda bulunan çim halılar üzerinde oluşabilecek farklı dokular süpürge yerine farklı yöntemler uygulayarak temizlenebilir. Bu konuda öne çıkan gibi modeller kullanıcıları mutlu etmeye devam ediyor.

Çim Halı Kullanıcı Yorumları

Gerek kullanım alanın genişliği gerek uygun fiyatı ve temizliği ile birçok tüketicinin vazgeçilmezi olan çim kullanıcılar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Sade görünümlü balkon ya da bahçenize benzersiz değişiklikler yapmanızı mümkün kılan bu ürünler çeşitli avantajlarıyla da dikkat çekmektedir. Çocuklarınızın güvenle üzerinde oynayabileceği, kirlettiklerinde kolaylıkla temizleyebileceğiniz çim halılara sahip olmak için siz de hemen cimhali.com ürünlerini inceleyin!

Halı Seçiminin İncelikleri

Dekorasyonun son dokunuşu ama en önemli parçalardan olan halılar nasıl seçilir, merak edilenleri yazdık.

Halı kullanımı, evimizde sıcak ortam oluşturmanın en temel yollarından birini oluşturmaktadır. Önceki zamanlarda özellikle el dokuma halılar, duvarlara asılarak ısı izolasyonunu sağlamak amacıyla kullanılmaktaydı. Günümüzde hâlâ ev dekorasyonlarında sıcaklık algısı oluşturmayı, halılar yardımıyla sağlamaktayız. Aynı zamanda farklı tarzlarla birlikle hâlâ duvar dekorasyonlarında halıların da yer aldığı görülmektedir.

Halı seçiminde dekorasyonu tamamlaması için mobilyalar ile uyumu oldukça önemli olduğu gibi aynı zamanda tarzınla da uyumlu seçimler yapmalısın. Mobilya ve perde seçimi yapıldıktan sonra halı seçiminin yapılması daha doğru olmaktadır. Kullanacağınız halının amacı da oldukça önemlidir. Odada, zeminde kaybolacak halılar tercih edebileceğin gibi aynı zamanda odak noktasını oluşturacak desenli halılar da kullanabilirsin.

Desenli döşemelik kumaşlara sahip olan mobilyalarda genellikle sade halılar tercih edilmektedir. Karmaşıklığın engellenmesi için bu tür dekorasyonlarda halılar daha çok arka planda tutulduğundan, bej rengi toprak tonları ve krem gibi renkler tercih edilmektedir. Dekorasyona açık renkli halı modelleri ile fon oluşturma amacı, bu tür dekorasyonlarda daha ön plandadır. Aynı zamanda açık renkler alanı olduğundan büyük gösterme konusunda oldukça başarılıdır. Ancak iddialı ev dekorasyonlarında, siyah, kırmızı, bordo, lacivert, koyu yeşil ve kahverengi gibi daha koyu renkler tercih edebilirsin. Özellikle güneş ışığından yararlanılamayan veya az yararlanılan odalarda, sarı tonlarındaki halıların tercih edilmesi, dekorasyona sıcak bir görünüm katacaktır. Kapı girişleri ve koridor gibi halıların daha hızlı kirlendiği alanlarda, koyu renklerin tercih edilmesi göz önünde bulundurulmalıdır.

Düz döşemelik kumaşlı mobilyalarda ise daha çok renk katması, hareket oluşturması ve görselliği yükseltmesi için desenli halılar tercih edilmektedir. Aynı zamanda mutfak, çocuk odaları ve hobi odaları gibi alanlarda figürlü halılar ve üç boyutlu halılar da kullanılmaktadır. Koyu renk halı ile koyu renk mobilyaların aynı anda kullanımında ise görselliği bastırıcı özelliği olmasından dolayı dekorasyonda pek fazla tercih edilmemektedir. Modern tarz ev dekorasyonlarında ve country tarz / kır evi tarzı dekorasyonlarda, geometrik desenli halılar veya düz renk halılar daha çok tercih edilmektedir. İskandinav ev dekorasyonlarında ise, genellikle el dokuma kilimler ve halıların tercih edildiği görülmektedir.

Kullanım kolaylığı sağlayan çift taraflı halılar da, günümüzde çokça tercih edilenler arasında yer almaktadır. Özellikle çabuk kirlenen çocuk odası halıları için çift taraflı modeller tercih edebilirsin. Aynı zamanda çocuk ve bebek odalarında antibakteriyel halıların tercih edilmesi sağlık açısından oldukça önemli bir noktayı oluşturmaktadır. Koridor ve kapı girişlerinde kaydırmaz halıların kullanılmasına özen göstermelisin.

 

www.cimhali.com.tr

 

DEVAMINI OKU ...
Çim halıda EN KALİTELİ ÜRÜNLER EN UYGUN FİYATLAR bilgi için lütfen bize ulaşın.. www.cimhali.com.tr